10 Aralık – Dünya İnsan Hakları Günü

İnsan Hakları Günü 10 Aralıkdünya genelinde her yıl kutlanmaktadır .
Tarih İnsan HaklarıEvrensel Bildirgesi (İHEB ) , insan haklarınınilk küresel izleniyorsunuz veyeni Unitedilk büyük başarılarından biri , 10 Aralık 1948 tarihinde ,Birleşmiş Milletler Genel Kurulun kabul ve ilân onurlandırmak için seçildi Milletler . İnsan Hakları Günüresmi kurulması uygun gördükleri gibigünü kutlamak için tüm üye devletleri ve diğer ilgili kuruluşlar davet ,Genel Kurul kararı ilan 4 Aralık 1950 , tarihindeGenel Kurul317 Genel Kurul Toplantısı oluştu .
Gün normalde üst düzey politik konferans ve toplantılar ve kültürel etkinlikler ve insan hakları ile ilgili sergiler ile hem işaretlenir . Buna ek olarak , İnsan Hakları ve Nobel Barış ÖdülüAlanındabeş yıllık Birleşmiş Milletler Ödülü’ne layık olduğunu 10 Aralık’ta geleneksel olarak . Insan hakları alanında aktif olan pek çok kamu ve sivil toplum kuruluşları da çok sayıda sivil ve sosyal nedenlere örgütleri gibi ,günün anısına özel etkinlikler planlayabilirsiniz .
2006 içintema bir insan hakları sorunu olarak alarak , yoksulluğa karşımücadele oldu . Çeşitli tablolar 37 Birleşmiş Milletler Özel Prosedürler görev sahipleri tarafından yayınlanandahil olmak üzere , bu vesileyle serbest bırakıldı
“Bugün , yoksullukdünyadakivahim insan hakları sorunu olarak hakimdir. Yoksulluk, yoksunluk ve dışlanma Mücadele sadaka meselesi değildir , ve bu ülkenin ne kadar zengin bağlı değildir . Insan hakları yükümlülük meselesi olarak yoksullukla mücadele ederek ,dünya bizim ömür boyu bu felaketle kaldırılması daha iyi bir şans olacak … Yoksulluğun ortadan kaldırılması ulaşılabilir bir hedeftir . ”
İnsan Hakları Louise Arbour , 10 Aralık 2006 için – BM Yüksek Komiseri
İnsan HaklarıEvrensel Beyannamesi’nin60. yıldönümü 10 Aralık 2008 tarihinde meydana gelen veBM Genel Sekreteri , bu yıldönümü için çıkılan bir yıl süren kampanya başlattı . İHEB tercüme belge olarakdünya rekoru çünkü ,İncil dışında ,dünya çapında organizasyonlar her yerde insanlar hakkında bilgi yardımcı odaklanmak yıl kullanılan.

Yorumlar

Yorum

admin

Son Yazılar
Bir cevap bırakın